1280px-Jastrzebia-Gora-01jpg

JASTRZĘBSKI KLIF

Jastrzębskim klifem ludzie ochrzcili najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Nazwa najprawdopodobniej ma przypominać o prawdziwym królu, dominującym niegdyś nad okolicą Jastrzębiej Góry i przybrzeżnymi klifami – jastrzębiu. Wysoki na 33 metry klif pozwala turystom obejrzeć niepowtarzalne zachody słońca oraz pospacerować w miejscu silnie nasyconym uzdrawiającym morskim aerozolem. Wzdłuż krawędzi jastrzębskiego klifu biegnie niebieski szlak turystyczny.
Lisi_Jarjpg

Lisi Jar –położony jest pomiędzy Rozewiem, a Jastrzębią Górą na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jar o długości 350 m, ciągnie się wąskim pasem do Morza Bałtyckiego. Maksymalne zagłębienie jaru osiąga 50 m, a jego zbocza porośnięte są ponad stuletnim lasem bukowym.

W 1932 r. koło wejścia ustawiono obelisk, zwieńczony kulą z orłem wzbijającym się do lotu, upamiętniający miejsce lądowania króla Zygmunta III Wazy, powracającego wraz z armią z nieudanej wyprawy po koronę Szwecji. W 1939 r. okupanci hitlerowscy zniszczyli obelisk: orzeł został wywieziony w głąb Niemiec, tablicę pamiątkową przechowali mieszkańcy Jastrzębiej Góry. Rzeźba orła ponownie stanęła na swoim miejscu dopiero w 1995 r.
1913xjpg


latarnia_rozewie_02jpg

LATARNIA MORSKA W ROZEWIU

Ten imponujący obiekt posiada największy zasięg nominalny ze wszystkich latarń znajdujących się nad Polskim morzem. Jego wysokość to 32,7 m. Antena stacji monitorującej ruch statków w strefie przybrzeżnej ma aż 83 m n.p.m. Wewnątrz mieści się Muzeum Latarnictwa, udostępnione dla zwiedzających, w którym można między innymi obejrzeć stary reflektor z tarczową soczewką.img_1151jpg

Gwiazda Północy

Obelisk „Gwiazda Północy” jest kamieniem ustawionym w miejscu najbardziej wysuniętym na północ, ustawionym z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. To tutaj, a nie - jak wcześniej sądzono - na Przylądku Rozewie, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża.


b215_dom_na_glowie_jastrzebia_gorajpg


DOM DO GÓRY NOGAMI W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Dom postawiony do góry nogami dostarcza niezwykłych wrażeń i każdego przyprawia o zawrót głowy. Dodatkowo trudności w utrzymaniu stojącej pozycji sprawiają, że nie można się powstrzymać od śmiechu. Warto sprawdzić, jak wygląda w środku dom, którego wszystkie elementy są umiejscowione odwrotnie i przymocowane do sufitu. Zwiedzanie gwarantuje niezapomniane doznania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.e5e4d1b39b60f09a8c6051a644cf0cbcstartjpg


OCEAN PARK W WŁADYSŁAWOWIE

 W Ocean Parku nie tylko mamy okazję spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1 w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. 20 hektarów pełnych atrakcji; wodospad, żywe rekiny i ryby tropikalne, wioska rybacka, mini plaża, salon gier, ryby rzeźbione z drewna, maxi klocki , ogniska i wiele innych!


maxresdefaultjpg


Aquapark z rekinami...

Zjazd do rekinów

Bliskie obcowanie z rekinami na wygodnym pontonie będzie z pewnością ogromnym przeżyciem dla każdego dziecka. A dodając do tego zjazd szybką zjeżdżalnią i oszklony tunel w środku rajskiego akwarium – atrakcja zrobi wrażenie również na dorosłych.POLECAMY

Gdynia 46 km

Oceanarium Skwer Kościuszki,
Muzeum Miasta Gdyni, 
Muzeum Marynarki Wojennej,
Muzeum Emigracji,
ORP Błyskawica - Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,
Kolejka na Kamienna Górę z widokiem na Zatokę Gdańską,
Bulwar Nadmorski,
Fontanna na Skwerze Kościuszki,
Molo i klif w Orłowie,

Sopot 56 km

Molo,
Krzywy Domek,
Ulica Bohaterów Monte Cassino (tzw. Monciak ),
Aquapark,
Tor wyścigów konnych, 

Gdańsk 72 km

Westerplatte,
Wieża Widokowa Oliwski Pachołek,
ZOO,
Papugarnia,
AmberSky Koło Widokowe,  
Katedra Oliwska,
Fontanna Neptuna,
Długie Pobrzeże z widokiem na Motławę,
Filharmonia Bałtycka,
Żuraw - Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku,
Park Oliwski
Wieża Więzienna i Katownia,

Szymbark 89 km

Dom do góry nogami,
Najdłuższa deska  na świecie,
Tarzan Park  Park Linowy,

Puck 17 km

Port Rybacki,
Molo,

Hel 44 km

Fortyfikacje,
Latarnia Morska,

Fokarium,
Muzeum Rybołówstwa,

Rzucewo 23 km

Zamek Jan III Sobieski,
Osada Łowców Fok,

Malbork 127 km

Zamek Krzyżacki,
Dinopark - park ruchomych dinozaurów,
Park Linowy – Jump Park,

Swarzewo 12 km​

Labirynt w polu kukurydzy,

Strysza Buda 73 km

Kaszubski Park Miniatur,

Łeba 66 km

Park Dinozaurów Łeba Park